PULSAR PK SPRAY DO PASKÓW KLINOWYCH 400 ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Pulsar – kleje i tester szczelności
  • Kod producenta: KAAPK400
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 18,79 zł

OPIS PRODUKTU:

PULSAR PK – to środek antypoślizgowy oparty na specjalnej recepturze preparatów aktywnych i powierzchniowo czynnych. Podczas stosowania na spryskanej powierzchni pozostaje cienki film substancji aktywnej zwiększającej tarcie. Preparat zwiększa tarcie przez co uzyskujemy wyższe wartości przenoszonych momentów - bez poślizgu współpracujących elementów. Substancje aktywne zawarte w składzie produktu powodują renowację gumy, często wchodzącej w skład pasów transmisyjnych. Zwiększa to żywotność pasków i zmniejsza ich podatność na uszkodzenia wynikające ze starzenia się materiału. Produkt zapobiega niszczeniu się paska, zwiększa jego elastyczność i naciąg.

ZASTOSOWANIA PRODUKTU:

PULSAR PK służy do poprawy działania współpracujących powierzchni, szczególnie do poprawy działania układów typu koło pasowe – pasek napędowy. Preparat przeznaczony jest do poprawy pracy pasków napędowych, klinowych i transmisyjnych (za wyjątkiem zębatych) działających na zasadzie przenoszenia momentu obrotowego za pomocą współczynnika tarcia. Skład preparatu opracowany jest szczególnie do powierzchni pasków wykonanych z gumy, tworzyw i materiałów naturalnych jak skóra. Preparat służy również do poprawy działania współpracujących powierzchni, od których wymaga się aby posiadały wysoki współczynnik tarcia (np. powierzchnie antypoślizgowe, powierzchnie zabezpieczające, powierzchnie i miejsca zaczepów, rękawice, pasy, uchwyty itp.). Najczęściej używany w celu zwiększenia sprawności, wyciszenia lub wyeliminowania poślizgu (objawiający się piszczeniem) w paskach napędowych układów motoryzacyjnych jak: napęd alternatora, układu wspomagania, układu klimatyzacji itp.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE:

W przypadku stosowania PULSAR PK w aerozolu należy przed użyciem energicznie wstrząsać kilkakrotnie pojemnikiem aby rozmieszać zawartość opakowania. Nanosić na odsłoniętą powierzchnię czynną paska przez rurkę strumieniową z odległości 5÷10 cm. Odczekać kilka minut do wyschnięcia. Przekręcić pasek w kolejne położenie, które do tej pory nie było zwilżone. Preparat nanieść w analogiczny sposób na całą powierzchnię paska. Większe powierzchnie można pokrywać dozując preparat z większej odległości.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA:

Związek silnie lotny i wysoce łatwopalny. Pojemnik pod ciśnieniem. Chronić przed promieniami słonecznymi i temperaturami powyżej 50oC (np. ciepłem pochodzącym z żarówki). Także po zużyciu nie przekłuwać, nie otwierać gwałtownie ani nie spalać, nie rozpylać nad otwartym płomieniem lub żarzącym się materiałem. Chronić przed źródłami zapłonu - nie palić w czasie rozpylania. Chronić przed dziećmi. Więcej informacji zawiera Karta Charakterystyki produktu.