Pulsar Tester szczelności 400 ml pudełko 48 szt.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod producenta: KAATS400
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 20,50 zł

Pulsar Tester szczelności 400 ml pudełko 48 szt.

TESTER SZCZELNOŚCI - to profesjonalny środek do badania szczelności ciśnieniowych instalacji gazowych. Tester zawiera glikol propylenowy stanowiący jednorodną ciecz. Innowacyjność opakowania 400 ml polega na tym, że glikol znajduje się w worku umieszczonym w butli aerozolowej. Gazem pędnym jest sprężone powietrze znajdujące się między workiem a ścianką butli. Wsad preparatu jest niepalny, niewybuchowy oraz nieszkodliwy dla powierzchni lakierowanych. Zaletą testera jest jego biodegradowalność(wsad biodegradowalny, aerozol napełniony CO2).

 

Produkt posiada opinię techniczną Instytutu Nafty i Gazu do wykrywania mikronieszczelności.

 

ZASTOSOWANIA PRODUKTU:

Przeznaczeniem preparatu jest sprawdzanie szczelności w ciśnieniowych instalacjach wszelkich gazów palnych, gazów technicznych, instalacjach sprężonego powietrza oraz samochodowych układach paliwowych LPG. Preparat nanieść na testowane złącze poprzez rurkę dozującą z odległości 2 – 4 cm. W miejscu nieszczelności pojawią się bańki i pęcherze. Po użyciu testera powierzchnie zwilżone nie wymagają żadnych zabiegów czyszczących, ponieważ po krótkim czasie piana zanika przemieniając się w ciecz, która z kolei odparowuje nie powodując korozji powierzchni testowanych.

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE:

Zawór w aerozolu pozwala na prawidłowe używanie pojemnika w pozycji pionowej lub odwróconej. Aerozol jest napełniany w sposób konwencjonalny. Zaleca się jednak przed użyciem nie wstrząsać specjalnie pojemnikiem gdyż może to spowodować nadmierny wypływ gazu nośnego, co w konsekwencji może skutkować brakiem możliwości opróżnienia pojemnika w 100%. Zaleca się dozowanie piany przez rurkę dozującą, wówczas uzyskuje się najlepsze właściwości piany do nakładania na miejsca testowane. Bez rurki dozującej uzyskuje się pianę rozpyloną, która może być wykorzystana jedynie jako mini gaśnica.